Welcome to Narnia

A post for dreamers. And maxi skirt lovers. While looking at the photographs, listen to this great contemporary version of the famous song: ♫ The Piano Guys - Carol of the Bells (for 12 cellos) ♫ 

Comments

 1. Предобар пост! Комплет си одлична, од глава до пети. Суќната е феноменална, баретката совршена, кожни ракавици - омилени! Немаш утка! ;) :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Сања, многу ми е мило што ти се допаѓа постот! Ептен бев инспирирана од пејсажот. :-)

  ReplyDelete
 3. Вао, преубави слики! Еве конечно си направив блог и можам да го искоментирам овој прекрасен пост!
  Имаш преубав стил, сукњата е совршено искомбинирана, па и шминката ти е совршена!

  Те следам! :)

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам многу! Само напред со блогот! ;-)

   Delete
 4. Ти ја обожавам сукњата!
  Не, чекај! Ти ја обожавам целата комбинација!

  Прекрасна си во целост. Многу сакам долги сукњи од шифон, особено на девојки на кои толку. добро. им. стојат!
  Сакото е прекрасно, многу добар крој.
  Беретката и ракавиците ми се омилени - ставаат одличен акцент на целата комбинација, многу дамски.

  Say hi sometimes:

  http://darkbloomv.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kолку ме изнафали... *blush* Фала ти! :-*

   Delete
 5. Сукњата, пејсажот, ти - вистински магичен пост! Секоја чест :)

  http://angeladissected.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Многу ми значат вакви позитивни коментари... Тоа значи дека сепак нешто добро правам. ;-)

   Delete

Post a Comment

Share your thoughts with me!

Popular Posts